Visas kategorijas

Sākums>Klientu atbalsts>Jaunumi

Izpratne par akustisko noplūdes noteikšanu

Laiks: 2021-05-08 Rezultāti: 65

Kādas ir ūdens noplūdes skaņas?
Ūdens noplūde pazemes caurulēs ar spiedienu var radīt daudz dažādu skaņu:
● “Hiss” vai “Whoosh” no cauruļu vibrācijas un atveres spiediena samazināšanas
● No ūdens, kas plūst cauri caurulei, atskan “šļakatām” vai “Babbling Brook”
● Ātra “sitiena / sitiena” skaņa izskan no ūdens izsmidzināšanas, kas ietriecas augsnes dobuma sienā
● Nelielas “klaudzošas” skaņas no akmeņiem un oļiem, kas atlec no caurules
Skaņa "Hiss" vai "Whoosh", kas bieži izklausās kā nemainīgs statisks troksnis, ir vienīgā, kas vienmēr ir paredzēta noplūdēm caurulēs ar 30 psi vai lielāku ūdens spiedienu. Pārējās skaņas var būt vai nebūt, un parasti tās nav tik skaļas. Tātad, mēs izlemjam “Vai ir kāda noplūde?” klausoties “Hiss” vai “Whoosh”.


Kādi faktori ietekmē šīs skaņas?
Ir vairāki faktori, kas ietekmē skaņas, ko rada ūdens noplūdes, kas tiek pārnestas uz caurulēm un pārnestas uz zemes virsmu, skaņu un frekvences diapazonu:
● Ūdens spiediens caurulē
● Caurules materiāls un caurules diametrs
● Augsnes tips un augsnes sablīvēšanās
● Augsnes dziļums virs caurules
● Virsmas segums: zāle, vaļīga augsne, asfalts, betona plātne utt.
Noplūdes skaņas skaļums vai intensitāte ir tieši proporcionāla ūdens spiedienam caurules iekšpusē (līdz robežai):
 P [OKB1G} [XYPQZZCPHL4LJA

Skaņas intensitāte (skaļums) pret ūdens spiedienu
Metāla caurules, piemēram, dzelzs vadi, vara pakalpojumi un tērauda caurules, pārraida ūdens noplūdes skaņas, kas ir skaļākas un biežākas nekā PVC caurules vai azbestcementa caurules. Tādējādi zināšanas par cauruļu materiālu ir svarīgas.
Liela diametra caurules neatkarīgi no tā, vai tās ir PVC, betons, tērauds vai dzelzs, no ūdens noplūdēm pārraida daudz mazāk skaņas nekā maza diametra caurules. Liela diametra caurules pārraida zemākas frekvences skaņas nekā maza diametra caurules.
Smilšaina augsne un ļoti vaļīgas augsnes, īpaši virs tikko apraktas cauruļvadu līnijas, nepietiekami pārraida ūdens noplūdes skaņas, kā arī nepiesātinātas ar ūdeni piesātinātas augsnes, piemēram, purvi un purvi. Cieta, saspiesta augsne vislabāk pārraida ūdens noplūdes skaņas. Augsne ļoti ātri absorbē ūdens noplūdes skaņas. Noplūdes ūdens līnijās, kas ir tikai 3 vai 4 pēdas dziļas, ir daudz vieglāk dzirdamas uz zemes virsmas nekā noplūdes dziļākās līnijās. 7 vai 8 pēdu dziļumā tikai ļoti lielas noplūdes ar labu ūdens spiedienu radīs pietiekami daudz trokšņa, lai to dzirdētu uz virsmas.
Visbeidzot, svarīga atšķirība ir arī zemes segumam, neatkarīgi no tā, vai tā ir asfaltēta iela, vaļīgi netīrumi, betona plātnes vai zāles mauriņš. Cietās ielas virsmas un betona plātnes sasaucas ar ūdens noplūdes skaņām, un noplūde var būt dzirdama 5 līdz 10 pēdas vai vairāk abās ūdens caurules pusēs. Zāles zālāji un vaļīgas netīrumu virsmas nepiedāvā šādu rezonējošu plāksnei līdzīgu virsmu, un to virsmas variācijas apgrūtina stingru kontaktu.
atpakaļ lapas augšdaļā

Kā noplūdes skaņas ceļo pa caurulēm?
Metāla caurules, jo īpaši dzelzs maģistrāles no 6 līdz 12 collām, vara pakalpojumi un tērauda caurules pārraida ūdens noplūdes skaņas simtiem pēdu katrā virzienā. Azbestcementa caurule un PVC caurule nepārraida skaņas gandrīz tik tālu.
Ūdens noplūdes skaņas “Hiss” vai “Whoosh” pārraidītie attālumi ir caurules diametra, kā arī caurules materiāla funkcija:

Cauruļu materiāla un diametra attāluma skaņas ceļojums par 2 GPM noplūdi pie 60 PSI
 6 collu čuguna caurule no 600 līdz 1000 pēdām
 12 collu čuguna caurule 400 līdz 800 pēdas
 24 collu čuguna caurule 200 līdz 400 pēdas
 6 collu maiņstrāvas caurule no 400 līdz 800 pēdām
 12 collu maiņstrāvas caurule 300 līdz 500 pēdas
 24 collu maiņstrāvas caurule 100 līdz 300 pēdas
 6 collu PVC caurule no 200 līdz 300 pēdām
 12 collu PVC caurule no 100 līdz 200 pēdām
 24 collu PVC caurule no 50 līdz 100 pēdām
Tādējādi zināšanas par caurules materiālu un diametru ir svarīgas, lai zinātu, cik tālu noplūdes skaņa var tikt pārraidīta gar caurules sienām

Kā noplūdes skaņas ceļo pa augsni?
Augsne ļoti ātri absorbē ūdens noplūdes skaņas:
Augsne absorbē augstās frekvences lielākā mērā nekā zemās. Ja noplūde caurulē ir 6 pēdas dziļa, skaņa “Hiss” vai “Whoosh” ir vāja un “izslēgta”, ti, tiek dzirdamas tikai zemākās frekvences. Ja noplūde caurulē ir 3 pēdas dziļa, skaņa ir augstāka un nedaudz augstāka.
TLL6O~XS7PV_2C31XOYXOW2

Mērniecība

“Apsekošana” ir termins, ko lieto ūdens noplūdes novērošanai, ja nav acīmredzamu pierādījumu, piemēram, ūdens plūst uz ielas. Katrs hidrants, vārsts un apkopes līnija ir iespējama vieta, kur dzirdēt ūdens noplūdes skaņas:
8G {BZBY} MHV $ LGNEJ [{BONJ

Tā kā skaņas labāk pārvietojas pa cauruļu sienām nekā caur augsni, vispirms vispirms klausieties hidrantus, vārstus un skaitītājus. Tuvojoties noplūdei, skaņa kļūst skaļāka. Visbeidzot, izlemiet, kuras divas no šīm vietām ir skaļākās. Tagad jūs esat gatavs “Ūdens noplūdes noteikšanai”.